перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский

Віруси Коксакі: діагностика, симптоми та лікування

Вірус Коксакі є ентеровірусною інфекцією та об’єднує понад 40 вірусів. Хворіють всі, але частіше діти до 10 років зі спалахами в літньо-осінній період в місцях скупчення дітей.

Передається контактним шляхом, симптоми з’являються через 2-7 днів після зараження. Можливі повторні захворювання (іншим вірусом цієї групи). Розглянемо найпоширеніші види цього вірусу. 

Читайте також: Синдром Рейно: причини, симптоми та лікування

Ентеровірусна ангіна (герпангіна) – схожа на стоматит, викликаний герпесом, але при герпесі бульбашки будуть ще й на щоках, язику та яснах.

Симптоми: біль в горлі, зниження апетиту, головний біль, слабкість, відмова від їжі, температура вище 38,5 1-3 дні. Висип: почервоніння неба, піднебінних дужок і мигдаликів, поява дрібних «горбків» 1-2 мм з червоним віночком, вони перетворюються в дрібні бульбашки. 

Після того, як бульбашки лопаються, утворюються «виразки» з сіро-білим нальотом. Все проходить через 6-7 днів. Також може бути одиничний висип на ногах, руках і сідницях (червоні плями з бульбашками в центрі), збільшення шийних лімфовузлів.

Хвороба «рука-нога-рот»

Симптоми: температури до 38,5 (в перші 3 дні), сильний біль в горлі й при ковтанні, відмова від їжі. Висип: червоні плями з бульбашками в центрі, 1-10 мм. Одночасно на кистях, стопах, язику та яснах (можуть бути поодинокі елементи на будь-якій ділянці тіла, у малюків – на сідницях). Висип тримається 7-10 днів.

Загальні симптоми вірусів Коксакі

Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів, частіше за все захворювання проявляється на 3-4-й день.

Першим симптомом вірусу Коксакі – поява виразок і рідких прищиків. Як правило, вони стають наслідком розвитку інфекції. Місцем їх локалізації зазвичай виступають ноги й руки дитини, проте лікарі виявляють їх і в ротовій порожнині. Згодом, з розвитком вірусу виразки можуть з’явитися по всьому тілу, але переважно вони будуть розташовуватися навколо рота.

Віруси Коксакі: діагностика, симптоми та лікування

Віруси Коксакі супроводжуються високою температурою

Другим симптомом вірусу Коксакі може стати погане самопочуття. Людина буде погано спати і їсти. Через нариви у ротовій порожнині батькам буде вкрай складно погодувати малюка, оскільки будь-яке зіткнення з ураженими ділянками може доставити больові відчуття. Крім цього, малюк буде малорухомий і його інтерес до ігор і будь-якої іншої звичної для нього активності різко впаде.

Третьою ознакою вірусу Коксакі – температура. Вона піднімається буквально за кілька годин і може не знижуватися близько трьох днів. Оскільки цей вірус – інфекційне захворювання, жарознижувальні медикаментозні препарати виявляться безсилими в боротьбі проти високої температури.

Читайте також: Знайшли смертельну супербактерію, на яку не діють антибіотики: чим це загрожує людству

Лікування та профілактика вірусу Коксакі

Нині вакцини від вірусу Коксакі, втім як і від інших ентеровірусів, не існує. Єдина профілактика – дотримання особистої гігієни. Оскільки один зі шляхів передачі вірусу – повітряно-крапельний, то і цей спосіб не панацея. Бажано, щоб дитина менше бував в людних місцях, особливо в епідемічний період. Не варто ковтати воду з басейну, рекомендується пити тільки спеціальну питну воду з чистого посуду.

Віруси Коксакі: діагностика, симптоми та лікування

Під час вірусу Коксакі зменшується активність

Лікування:

  1. Постільний режим на весь період інтоксикації,
  2. Дієту з достатньою кількістю рідини та вітамінів,
  3. Рясне пиття,
  4. В разі вираженої діареї та блювоти – прийом дегідратаційних розчинів.

Також використовується ряд лікарських засобів – місцеві антисептики, антигістамінні препарати та протизапальні засоби для зниження головного болю і температури. Висип на шкірі обробляється місцевим антисептиком. 

Перебіг захворювання залежить від виду ентеровірусу: для одних типів характерні поодинокі висипання, а для інших – важкий перебіг з високою температурою, множинними висипаннями й тривалістю до 12 днів з подальшим лущенням підошов і долонь і втратою нігтів через кілька тижнів після хвороби. ⠀

Ускладнення вірусу Коксакі: нагноєння висипу, зневоднення, дуже рідко – менінгіт, енцефаліт, міокардит. ⠀

Діагноз ставиться за результатами огляду, рідко потрібне проведення мазка із зіву, висипу, калу. Аналіз на антитіла в гострий період хвороби малоінформативний.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса