Справжньою несподіванкою став обшук, який влаштували правоохоронці в благодійному фонді «Пацієнти України». Ця організація, як відомо, тривалий час бореться з корупцією в медичній сфері та домоглася, зокрема, того, щоб Міністерство охорони здоров’я купувало низку препаратів напряму у виробників. В самому фонді обшуки вважають помстою. Але антикорупціонерів Харкова спіткала жорстокіша розправа.
30 серпня 2017 року у Харкові стався напад на голову антикорупційного центру Дмитра Булаха. Попри особистий контроль Арсена Авакова замість гучного розкриття справи стався черговий напад, але вже на колегу антикорупціонера.
Читайте також: Зайцева потрапила в аварію через бажання обігнати інше авто: відео
Дмитро Булах – депутат Харківської облради, але він більш відомий, як голова громадської організації «Харківський антикорупційний центр». Саме антихабарницьку діяльність чоловік вважає причиною нападу.
Вони якось вивчали маршрути, якими я ходжу з дому. Власне, знали, що я користуюсь послугами метро. Є відео у правоохоронців, де видно, як ці люди йдуть за мною,
– розповів Дмитро Булах.
Харківський антикорупційний центр працює з 2015 року. За два роки громадська організація розкрила афери на мільйони гривень із бюджетів області та міста, зокрема, зупинила безпрецедентне розкрадання міської землі. Дмитро Булах з колегами не лише викрив механізм кооперативної схеми, через яку вкрали понад тисячу гектарів землі, але й довів незаконність дій, після чого правоохоронці вимушені були реагувати на «дерибан». Коли ж прокуратура оголосила про підозру посадовцям міськради з екс-мером Михайлом Добкіним, власники 165 гектарів вирішили добровільно повернути все державі.
Чому правоохоронці не покарали винних у нападах на представників антикорупційного центру та як Геннадій Кернес прокоментував неправомірний подій землі, – дивіться у журналістському розслідуванні «Слідство.Інфо».